dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
DVD
 
  THE LIVING DAYLIGHTS // W OBLICZU ŚMIERCI
 


Recenzja dotyczy wydania "Special Edition".

„W Obliczu Śmierci” już sam w sobie jest filmem bardzo dobrym, a na DVD zyskuje podwójnie. Po wrzuceniu płytki do odtwarzacza wita nas świetne (co jest już tradycją), animowane menu. W sekcji z dodatkami mamy siedem pozycji, co jak na Bonda jest wynikiem raczej przeciętnym. Na pierwszy plan wysuwa się tu 33 minutowy dokument o produkcji filmu. Jest to typowy „making of”, z którego można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy. Następnie mamy „Ian Fleming – 007’s creator”, czyli trwający 43 minuty dokument poświęcony życiu twórcy legendy Bonda. Składają się na niego głównie wypowiedzi i wspomnienia osób znających pana Fleminga. Kolejną pozycją jest teledysk do filmu grupy a-ha, a także, trwający krócej niż sam teledysk, dokument o jego realizacji (sic!). Mamy również możliwość posłuchania komentarza reżysera Johna Glena i członków ekipy. Na koniec możemy obejrzeć jedną usuniętą scenę (scena ucieczki w Tangerze, tzw. „Latający Dywan”) oraz trzy zwiastuny (na pudełku zapomniano umieścić informacji o zamieszczonym dokumencie poświęconym Flemingowi oraz o usuniętej scenie). Sam film natomiast sporo zyskuje na tym nośniku. Obraz jest dobry acz nie idealny. Złego słowa nie można natomiast powiedzieć o dźwięku. Szkoda tylko że jego rozmieszczenie na wszystkie kanały jest raczej symboliczne.

 

DODATKI

  • Komentarz reżysera i innych członków ekipy
  • Dokument o realizacji filmu
  • Ian Fleming – 007’s creator (dokument poświęcony życiu Iana Fleminga)
  • Usunięta scena
  • Zwiastuny
  • Teledysk grupy a-ha
  • Dokument o realizacji teledysku

 

DANE TECHNICZNE

Typ płyty: jednostronna, dwuwarstwowa
Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Ścieżki dźwiękowe: angielska DD 5.1, niemiecka, hiszpańska
Napisy: polskie, duńskie, szwedzkie, węgierskie, norweskie, fińskie, portugalskie, greckie, angielskie, angielskie dla niesłyszących
Bezpośredni dostęp do: 32 scen
Region: 2
Dystrybucja: Imperial Ent.
Cena: ---

 

 


 
     
POWIĄZANE DZIAŁY RECENZJA FILMU // RECENZJA KSIĄŻKI // DVD // TIMOTHY DALTON
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50