dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
OPISY POSTACI
 
  THE WORLD IS NOT ENOUGH // ŚWIAT TO ZA MAŁO


ELEKTRA KING


Elektra King była córką potentata naftowego, sir Roberta Kinga. Jej matka pochodziła z rodziny, która w XIX wieku odkryła gdzieś na bliskim wschodzie ropę.
W Paryżu chodziła do szkoły z internatem, a studiowała na uniwersytecie w Szkocji. Przełom w jej życiu nastąpił, gdy, będąc jeszcze nastolatką, została porwana spod swojego domu w Mayfair przez rosjanina – Renarda, który zażądał za nią 5 mln. dolarów okupu. Robert King, za namową M, nie zapłacił go. Po jakimś czasie władze Cypru jako pierwsze podały, iż Elektra uciekła od swego oprawcy zabijając dwóch mężczyzn. Później okazało się, iż ucieczka została ukartowana przez Elektrę i Renarda, którzy w międzyczasie bardzo się do siebie zbliżyli. Także Elektra była inicjatorką planu, mającego na celu zabicie swego ojca, a później także M. Chciała również zdetonować bombę atomową w cieśninie Bosfor. Została zastrzelona przez Jamesa Bonda.

 

 


RENARD


Prawdziwe nazwisko Renarda brzmi Viktor Zorkas. Jego matka była moskiewską prostytutką, sam zaś nigdy nie znał swego ojca, podobnie jak nie znały go jego trzy siostry. Matka Renarda często wyładowywała na nim swe frustracje, więc w wieku czternastu lat postanowił uciec z domu. Wkrótce później dowiedział się, że jego matkę zabił pijany żołnierz.
Jego kontakty z kobietami również się nie układały – w Warszawie choćby zgwałcił nieznajomą kobietę.
W wieku osiemnastu lat wstąpił do Armii Czerwonej, gdzie nauczył się posługiwania bronią, korzystania z ładunków wybuchowych, walki wręcz. Już w wojsku ujawniły się jego mordercze skłonności – zabił bowiem dwóch rekrutów. Został przesunięty do radzieckiego wywiadu wojskowego GRU, gdzie służył jako zamachowiec – zabił min. trzech agentów MI6 i czterech CIA.
Po rozpadzie ZSRR zdezerterował z wojska i wyjechał z Rosji. Został płatnym mordercą. Stał się jednym z najpilniej poszukiwanych terrorystów świata. Wiadomo, że prowadził interesy w Rosji, Korei Płn., Iraku, Iranie, Afganistanie, Bejrucie, Bośni i Kambodży. Po tym, jak w angielskim czasopiśmie zobaczył zdjęcie Elektry, zapragnął ją mieć. Po porwaniu jej zostali kochankami, a także wspólnie zaplanowali plan zemsty na Kingu. M wysłała agenta 009 z misją zabicia Renarda. Kula utkwiła w jego głowie, lecz nie zabiła ofiary, natomiast działała na rdeń przedłużony przez co Renard stracił zmysły węchu i dotyku. Nie czuł bólu, był także silniejszy i bardziej wytrzymały niż zwykły człowiek.


 

 

     
POWIĄZANE DZIAŁY RECENZJA FILMU // RECENZJA KSIĄŻKI // OPIS POSTACI // DVD // PIERCE BROSNAN
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50