dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
DVD
 
  THE WORLD IS NOT ENOUGH // ŚWIAT TO ZA MAŁO
 


Recenzja dotyczy wydania "Special Edition".

„Świat To Za Mało” Wyszedł na polskim rynku ze sporym opóźnieniem (w Anglii płyta była dostępna już w połowie roku 1999), Na szczęście wydanie polskie nie odbiega od wydań Special Edition innych krajów Europy Zachodniej. A dysk został przygotowany na naprawdę świetnym poziomie. Zarówno dodatki, jak i strona techniczna płyty powinna zaspokoić tak maniaków serii, jak i miłośników DVD.
Po odpaleniu płyty wita nas świetnie przygotowane, animowane menu z podkładem muzycznym. Dodatków jest naprawdę sporo. Na początek polecamy 24 minutowy film „Bond Coctail”. Interesujący, przeplatany wywiadami i fragmentami innych filmów materiał traktujący o serii i wyjaśniający fenomen Bonda. Tradycyjnie zawarty jest „Making of..”. Ciekawy jest też „The secrets of 007”, w którym min. można obejrzeć krótkie sekwencje o tworzeniu efektów specjalnych, proces powstawania czołówki itd. Film dokumentalny „Bond Down River” traktuje o realizacji spektakularnego pościgu po Tamizie. Do tego dochodzi film „w hołdzie Desmondowi Llwelynowi” – zdecydowanie wart obejrzenia. Na dokładkę mamy jeszcze trailer kinowy, trailer gry na Playstation, oraz teledysk Garbage. Dla wytrwałych (i znających dobrze język Szekspira) proponujemy dwa komentarze: reżysera Michaela Apteda, oraz producentów i kompozytora Davida Arnolda.
Anamorficzny obraz jest bardzo dobry, choć brakuje mu nieco ostrości. Również dźwięk choć dobry, mógłby być nieco bardziej przestrzenny. Mowa tu głównie o głośnikach tylnich, nieco za mało wykorzystywanych. Ogólnie jednak płyta została solidnie przygotowana, a dla fana Bonda powinna być pozycją obowiązkową.

 

DODATKI

  • Komentarz Michaela Apteda
  • Komentarz Petera Lamonta, Vica Armstronga i Davida Arnolda
  • Film dokumentalny „The Making of The World Is Not Enough”
  • Film dokumentalny “Bond Coctail”
  • The Secrets of 007 (Tajemnice 007)
  • Tribute to Desmond Llwelyn (W hołdzie Desmondowi Llwelynowi)
  • Teledysk Garbage
  • Trailer kinowy
  • Zwiastun gry na Playstation

 

DANE TECHNICZNE

Typ płyty: jednostronna, dwuwarstwowa
Format obrazu: 2.35:1, Anamorficzny
Ścieżki dźwiękowe: angielska DD 5.1, niemiecka, hiszpańska
Napisy: polskie, duńskie, szwedzkie, hiszpańskie, norweskie, fińskie, portugalskie
Bezpośredni dostęp do: 32 scen
Region: 2
Dystrybucja: Imperial Ent.
Cena: ---

 

  
     
POWIĄZANE DZIAŁY RECENZJA FILMU // RECENZJA KSIĄŻKI // OPIS POSTACI // DVD // PIERCE BROSNAN
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50