dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
OPISY POSTACI
 
  GOLDFINGER // GOLDFINGER


AURIC GOLDFINGER


Auric Goldfinger pochodził z Łotwy. Podobnie jak ojciec i dziadek był złotnikiem. Jako dwudziestolatek przeniósł się z Rygi do Anglii, zabierając ze sobą jedynie trochę złota i pieniędzy. Po jakimś czasie zaczął wykupywać małe lombardy, rozsiane po całej Anglii, by je następnie przeprofilować - zaczęły one sprzedawać tanie świecidełka, oraz skupować stare złoto. Co jakiś czas odbierał złoto, by następnie przerobić je i sprzedać z dużym zyskiem - głównie w Indiach. Był właścicielem "Entreprises Auric".
W filmie Goldfinger chce włamać się do skarbca w Fort Knox, w którym zgromadzono rezerwy złota USA, a następnie zdetonować w jego wnętrzu bombę atomową, by zwiększyć wartość kruszcu na światowych rynkach. W powieści Fleminga chce zaś ów skarbiec okraść. Także w książce Goldfinger tak naprawdę finansuje akcje SMIERSZu, czyli organizacji Smiert' Szpionam (Śmierć Szpiegom) - specjalnej komórki KGB.

 

 

     
POWIĄZANE DZIAŁY RECENZJA FILMU // RECENZJA KSIĄŻKI // OPIS POSTACI // DVD
 
 
  > data oryginalnej publikacji 20.07.2012 © MI-6 HQ
James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.
 
  bond 50