dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
OPISY POSTACI
 
  DR. NO // DOKTOR NO


DOKTOR JULIUS NO


Doktor Julius No był nieślubnym synem Chinki z tzw. dobrego domu i niemieckiego misjonarza. Urodził się w Pekinie. Za pieniądze wychowywała go ciotka matki. Związał się z tongami - stał się terrorystą. Później przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie został skarbnikiem tej organizacji. Z jej skarbca skradł milion dolarów i ukrył się w Harlemie. Został jednak odnaleziony. Torturowany nie zdradził gdzie ukrył złoto, przez co odcięto mu ręce i postrzelono. Wiele miesięcy spędził w szpitalu. Później za skradzione pieniądze zaczął kupować rzadkie znaczki. Po operacji plastycznej i zmianie nazwiska zaczął studiować medycynę na uniwersytecie w Milwaukee. Parę lat później kupił wyspę koło Jamajki - Crab Key, gdzie rozkręcił interes sprzedaży guana - ptasich odchodów przerabianych następnie na nawóz. Tam też, odizolowany od reszty świata stworzył swoje imperium. W filmie "Dr No" był również członkiem organizacji Widmo (SPECTRE). Został zabity przez Jamesa Bonda.

 

 


HONEYCHILE (HONEY) RIDER


Rodzice Honey zmarli gdy ta była jeszcze dzieckiem. Zaopiekowała się nią niania, razem z którą mieszkały w piwnicy ruin rodzinnego domu Honey. To ona właśnie nauczyła ją pisać i czytać. Również w dzieciństwie Rider zaczęła się interesować biologią. Gdy miała piętnaście lat, zmarła jej niania. Wtedy też została brutalnie zgwałcona przez nadzorcę plantacji, niejakiego Mandera, którego też zabiła. Nieco później zajęła się zbieraniem muszli i sprzedażą ich w Miami. Chciała też zostać kurtyzaną.

 
     
POWIĄZANE DZIAŁY RECENZJA FILMU // RECENZJA KSIĄŻKI // OPIS POSTACI // DVD
 
 
  > data oryginalnej publikacji 23.03.2010 © MI-6 HQ
James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.
 
  bond 50