dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Druga część powieściowej trylogii Kim Sherwood w 2024 roku

 
A Spy Like Me. Taki tytuł nosić będzie środkowa cześć trylogii Kim Sherwood, której motywem przewodnim jest zniknięcie Jamesa Bonda.

 
 
SOBOTA 16.18.2022 - NEWS
 

Ubiegłoroczne Double or Nothing zgodnie z założeniami wniosło sporo nowego do powieściowego świata Jamesa Bonda. Sherwood za cel obrała sobie napisanie całej trylogii osadzonej w uniwersum agenta 007, ale której nie byłby on głównym bohaterem. Taka koncepcja pozwoliła na wprowadzenie zupełnie nowych protagonistów – w szczególności agentów sekcji 00. A przy okazji „uwspółcześnienie” tegoż świata.

Zamysł przedni. Ale nad jakością jego wykonania można dyskutować, czemu zresztą daliśmy wyraz w recenzji (którą znajdziecie tu).

Tymczasem 25 kwietnia 2024 roku na półkach księgarni zagości kolejna powieść trylogii, zatytułowana A Spy Like Me. Za oficjalnym opisem:

Sześć dni. Trzech agentów. Jedna szansa na odnalezienie Jamesa Bonda.

James Bond żyje.

A przynajmniej żył, kiedy pozostawił po sobie wskazówkę w jednym z tajnych więzień prywatnej firmy wojskowej Rattenfanger, przez którą był przetrzymywany. MI6 nie może poświęcić więcej istnień, by odnaleźć jednego zaginionego agenta – żadnych wyjątków, nawet dla Jamesa Bonda. Ale Joanna Harwood, 003, ma swój własny plan. Kiedy jej przełożeni przyglądają się z boku, podczas gdy ona opłakuje utratę ukochanej osoby, Harwood wyrusza na niesankcjonowaną misję odnalezienia 007. W międzyczasie MI6 ma inny problem…

W Londynie wybucha bomba.

Będący na tropie terrorystów agenci 00 działali szybko, by zapobiec masowym zniszczeniom, ratując przy tym życia. Ale MI6 zawiodło w neutralizacji wrogów kraju i jeden z nich został poważnie ranny w wyniku eksplozji.

Nie zawiodą ponownie.

Joseph Dryden, 004, otrzymuje zadanie wykrycie źródła finansowania terrorystów, a do akcji wkracza Conrad Harthrop-Vane, 000. Trop wiedzie od domu aukcyjnego Sotheby’s przez Kretę do Wenecji, a schemat prania brudnych pieniędzy dotyczy diamentów, czarnego rynku antyków i przemytu ludzi. Kiedy dochodzi do pokaźnej sprzedaży, rozpoczyna się sześciodniowe odliczanie do kolejnego zamachu terrorystycznego. Meandrując w pogoni za celem agenci 00 nieoczekiwanie znajdują się bliżej Jamesa Bonda…

Blurb rzeczywiście brzmi intrygująco. Miejmy nadzieję, że Sherwood (do spółki z wydawcą) wyciągnie wnioski z potknięć, jakie zaliczyła przy okazji tomu otwierającego trylogię.

 
 
 

 
  bond 50