dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Polskie wydanie komiksu James Bond: Eidolon

 
Dobre wieści dla fanów literackiego kanonu o agencie 007; jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa Non Stop Comics na półkach księgarni zagości komiks James Bond: Eidolon.

 
 
ŚRODA 30.05.2018 - NEWS
 

W ubiegłym roku oficyna podjęła decyzję przełożeniu komiksowych serii wydawanych przez Dynamite Entertainment na język polski, w efekcie czego we wrześniu ukazał się pierwszy album z cyklu, James Bond: Warg. Komiks autorstwa uznanego brytyjskiego scenarzysty, Warrena Ellisa i rysownika Jasona Mastersa zyskał uznanie krytyków, choć uczciwie trzeba przyznać, że, delikatnie mówiąc, nie był pozbawiony wad, czemu daliśmy wyraz w recenzji. Za James Bond: Eidolon odpowiada ten sam duet twórców. Na szczęście jednak seria ta, pierwotnie wydana w formacie sześciu dwudziestostronicowych zeszytów, jest od swej poprzedniczki lepsza w niemal każdym elemencie (naszą recenzję przeczytacie tu).

Dokładna data polskiego wydania nie została jeszcze ustalona, choć najpewniej komiks ukaże się we wrześniu. Na szczegółowe informacje musimy jeszcze poczekać – być może do sierpnia. Warto przypomnieć, że Warg wydany został w twardej oprawie w tłumaczeniu Kamila M. Śmiałkowskiego, badacza kultury popularnej, autora książki Bond. Leksykon.

Najbardziej cieszy fakt, że Non Stop Comics nie zarzuciło pomysłu przybliżenia polskim czytelnikom przygód komiksowego Bonda. Wśród dotychczas opublikowanych przez Dynamite Entertainment serii i “one-shotów” znalazło się bowiem kilka prawdziwych perełek, ocierających się o miano małych arcydzieł sztuki komiksowej. Naprawdę, warto czekać.

 
 
 

 
  bond 50