dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

007 powróci do Włoch? Garść nowych plotek na temat Bonda 25

 
Choć zdjęcia do najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda ruszają już za cztery tygodnie, wiarygodnych plotek na jego temat jest jak na lekarstwo. Te najnowsze rzucają nowe światło na temat miejsc, w których Bond 25 ma być kręcony. Okazuje się też, że prace nad filmem są na bardziej zaawansowanym etapie, niż można by przypuszczać.

 
 
PONIEDZIAŁEK 04.02.2019 - MARCIN TADERA - ARTYKUŁ  

A więc Włochy, po raz kolejny?

Lokalny portal internetowy “Sassilive.it” doniósł w sobotę, że zdjęcia do Bonda 25 będą realizowane w miejscowości Matera. To położone w południowej części Włoch (w regionie Basilicata) miasteczko wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z uwagi na niezwykłą architekturę, na którą składają się domy drążone w skale, a których jedynie fasady są murowane. Zdjęcia w Materze miałyby się rozpocząć w sobotę, 6 kwietnia i obejmować historyczne centrum miasta: katedrę, Piazza del Sedile i Piazza San Francesco. Filmowcy są ponoć zainteresowani ujęciem panoramy Sassi di Matera, czyli dwóch dzielnic miasta, które amerykański przewodnik “Fodor’s” określił mianem “jednego z najbardziej unikatowych widoków w Europie”. W filmie wykorzystane mają również zostać hotel Sextantio Le Grotte Della Civita w Materze i Riva dei Ginepri Beach Restaurant w położonej nieopodal Marina di Pisticci.

Lokalne media zwykle są całkiem niezłym źródłem informacji odnośnie potencjalnych planów zdjęciowych, zwłaszcza, jeśli dotyczą niewielkich społeczności. Oczywiście – zakładając, że nie są zainteresowane tworzeniem fake newsów na potrzeby zwiększenia poczytności. W tym przypadku cała historia z równie dużą dozą prawdopodobieństwa może okazać się prawdą, jak i niczym więcej, jak wymysłem włoskich dziennikarzy. Przy tej okazji portal dość mocno zapędził się jednak w swoich rewelacjach twierdząc, że w Bondzie 25 zagrają Emma Stone (laureatka Oscara za rolę w musicalu La La Land) i Dakota Johnson (najlepiej znana z serii filmów zapoczątkowanej niesławnym Pięćdziesiąt twarzy Grey’a). Pojawienie się nazwiska Stone w kontekście produkcji filmu było zresztą nieuniknione. Aktorka w ubiegłym roku wystąpiła w wyprodukowanym dla platformy Netflix serialu Maniac, którego twórcą jest Cary Joji Fukunaga, reżyser kolejnej odsłony przygód agenta 007.


Początek prac nad filmem – już dzisiaj

Nieco bardziej wyważony w swoich ocenach hiszpańskojęzyczny portal “Archivo 007” doniósł z kolei, że syn Michaela G. Wilsona – producenta bondowskiej serii – Gregg Wilson, przebywa obecnie na Jamajce, gdzie wraz z ekipą dogląda potencjalnych lokalizacji na potrzeby filmu. Oczywiście, umysły fanów rozpala możliwość realizacji zdjęć w “Goldeneye”, czyli rezydencji Iana Fleminga, w której zwykł on pisać powieści o przygodach Jamesa Bonda.

Co istotne, zdaniem portalu prace nad Bondem 25 ruszają już w poniedziałek, 4 lutego, w podlondyńskich studiach Pinewood Studios. Póki co aktorzy będą wspólnie czytali scenariusz, rozpoczną się też próby i spotkania robocze. Podobno jednak w studiach część konstrukcji planów zdjęciowych została już zbudowana, co oznacza, że do pracy może przystąpić druga ekipa, odpowiedzialna za sceny akcji, popisy kaskaderskie i ujęcia bez aktorów.

Jest to o tyle ciekawe, że jeśli aktorzy faktycznie przystępują do wspólnego czytania scenariusza, to obsada – a przynajmniej lwia jej część – jest już skompletowana. W takim układzie wypada tylko pogratulować Eon Productions środków bezpieczeństwa. Po aferze sprzed ponad czterech lat, kiedy to grupa południowokoreańskich hakerów wykradła z serwerów Sony Pictures Entertainment istotne szczegóły produkcji SPECTRE, tym razem najważniejsze informacje dotyczące Bonda 25 udało się skutecznie ukryć przed opinią publiczną.

Ale wiele wyjaśni się najpewniej w ostatnich dwóch tygodniach lutego, kiedy to na specjalnej konferencji prasowej poznamy tytuł, obsadę i członków ekipy produkcyjnej filmu.

 
 
> data publikacji 04.02.2019 © MI-6 HQ
 
 

 
  bond 50