dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

On His Majesty’s Secret Service – nowa powieść o Jamesie Bondzie

 
Przy okazji koronacji króla Karola III 4 maja na półkach księgarni zagościła nowa powieść o agencie 007. Zbieżność dat jest nieprzypadkowa.
On His Majesty’s Secret Service fabularnie nawiązuje do tego, jakże ważnego dla Brytyjczyków wydarzenia.

 
 
NIEDZIELA 07.05.2023 - NEWS
 

Ian Fleming Publications tym razem zaskoczyło wszystkich fanów powieściowego Jamesa Bonda; zwykle o planach wydawniczych związanych z premierą nowych książek dowiadujemy się z kilku- lub kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem. Tymczasem On His Majesty’s Secret Service zapowiedziane zostało w ostatnim dniu marca, a powieść zadebiutowałą w przededniu koronacji króla Karola III.

Nie ma w tym przypadku. Jej fabuła bowiem skupia się właśnie na tym wydarzeniu, a James Bond musi powstrzymać niejakiego (samozwańczego) Athelstana z Wessex, który planuje udzielić Wielkiej Brytanii lekcji, której kraj ten nigdy nie zapomni – zakłócając koronację króla.

Zadania napisania tej okolicznościowej powieści podjął się Charlie Higson; doskonale znany fanom agenta 007 z serii książek „Young Bond” która, choć adresowana do młodszego czytelnika, okazała się być doskonałą porcją literatury. Tym razem Higson wpisał swoją powieść w klasyczny kanon, a na jej kartach nie zabrakło żadnego z najważniejszych atrybutów serii: seksu, przemocy, samochodów, barwnych złoczyńców i wrednych henchmanów.

On His Majesty’s Secret Service jednocześnie nie jest typowym wydaniem. Całość liczy raptem 176 stron, a dochód ze sprzedaży powieści przekazany zostanie na cele dobroczynne i zasili konto National Literary Trust – fundacji wspierającej naukę czytania przez dzieci specjalnej troski.

 

zoom
 
 
 

 
  bond 50