dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

With a Mind to Kill – zapowiedź nowej powieści Horowitza

 
Kilka miesięcy temu Ian Fleming Publications zapowiedziało wydanie w 2022 roku trzeciej powieści o przygodach Jamesa Bonda autorstwa Anthony’ego Horowitza. Niedawno poznaliśmy tytuł i zarys fabuły książki.

 
 
NIEDZIELA 09.01.2022 - NEWS
 

With a Mind to Kill – tak zatytułowana będzie powieść, która na półkach księgarni zagości 26 maja przyszłego roku. Horowitz ponownie umiejscowił akcję w „oryginalnej” linii czasowej, która koresponduje z dziełami Iana Fleminga. Tym razem otrzymamy historię osadzoną po wydarzeniach opisanych w Człowieku ze złotym pistoletem.

Pogrzeb M. Jednego człowieka brakuje wśród osób zgromadzonych na cmentarzu: zdrajcy, który pociągnął za spust i jest przetrzymywany w zamknięciu, oskarżony o zabójstwo M – Jamesa Bonda.

Za żelazną kurtyną grupa byłych agentów SMERSZ-u chce wykorzystać brytyjskiego szpiega w operacji, która zachwieje równowagą światowych mocarstw. Bond zostaje przeszmuglowany do jaskini lwa – ale czyje rozkazy wykonuje i czy będzie je w stanie wykonać, kiedy nadejdzie chwila prawdy?

W misji, w której zdrada jest wszechobecna, Bond musi mierzyć się z najmroczniejszymi pytaniami na swój temat. Ale nawet on nie wie co stało się z człowiekiem, którym niegdyś był.

Czytelnicy Fleminga zapewne pamiętają, że we wspomnianym Człowieku ze złotym pistoletem Bond rzeczywiście próbował zabić M – będąc pod wpływem prania mózgu, przeprowadzonego na nim przez Sowietów. Czy zapowiedziana śmierć szefa wywiadu będzie mistyfikacją nawiązującą do tych wydarzeń? Przekonamy się za kilka miesięcy.

With a Mind to Kill to trzecia powieść o agencie 007 w dorobku Horowitza. Wcześniejsze Cyngiel śmierci i niewydana w Polsce Forever and a Day zostały ciepło przyjęte przez czytelników. Sam autor zapowiedział, że powieść ta będzie inna, niż dwie poprzednie – mroczniejsza i bardziej psychologiczna. Będziemy w niej również świadkami walki na noże.

 

zoom
 
 
 

 
  bond 50