dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Zapowiedź nowych powieści w świecie Jamesa Bonda

 
Ian Fleming Publications nieoczekiwanie zapowiedziało, że w 2022 roku na półkach księgarni zagości pierwsza z trzech powieści osadzonych w świecie Jamesa Bonda autorstwa Kim Sherwood.

 
 
NIEDZIELA 07.11.2021 - NEWS
 

Absolutnie nic na to nie wskazywało. IFP w ostatnich latach nie rozpieszczało fanów powieściowego agenta 007. Tymczasem w przyszłym roku nie dość, że Anthony Horowitz po raz trzeci zmierzy się ze spuścizną Iana Fleminga (w maju), to jeszcze zapoczątkowana zostanie trylogia powieści osadzonych w świecie agenta 007.

Określenie „osadzonych w świecie agenta 007”, a nie „opowiadających o przygodach 007” jest tu nieprzypadkowe – głównym bohaterem trylogii Sherwood nie będzie bowiem James Bond, a inni agenci sekcji „00” (u Fleminga sekcja ta liczyła trzech członków)! Jak wynika z opisu:

James Bond zaginął, uważany za pojmanego, a może nawet zabitego. Rówieśników Bonda już nie ma. W ich miejsce zwerbowano nowe pokolenie agentów 00, by toczyli bitwy z globalnym zagrożeniem. W tym samym czasie M i Moneypenny szukają kreta w szeregach MI6. Czy prawdę uda się ujawnić na czas – czy też to koniec sekcji 00?

Pierwsza, niezatytułowana jeszcze książka tej młodej (rocznik 1989) brytyjskiej pisarki, która na literackim rynku debiutowała ledwie trzy lata temu powieścią Testament, ukaże się we wrześniu 2022 roku.

Wbrew pozorom nie będzie to pierwszy projekt poszerzający uniwersum powieściowego Jamesa Bonda. Półtorej dekady temu Samantha Weinberg napisała dobrze przyjętą trylogię, w której główną bohaterką uczyniła pannę Moneypenny, a w której James Bond był ledwie drugo- a może nawet trzecioplanową postacią.

 
 
 

 
  bond 50