dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Nowa powieść o Bondzie w 2022 roku

 
W maju 2022 roku na półkach księgarni zagości nowa powieść o przygodach Jamesa Bonda. Jej autorem będzie Anthony Horowitz, który po raz trzeci podjął się kontynuacji spuścizny Iana Fleminga.

 
 
ŚRODA 16.06.2021 - NEWS
 

Jak zdradził sam Horowitz, akcja niezatytułowanej jeszcze powieści chronologicznie rozgrywać się będzie po wydarzeniach opisanych przez Fleminga w jego ostatniej książce, Człowieku ze złotym pistoletem. Bond ma skonfrontować się w niej „ze starym wrogiem”. Czy to oznacza powrót do koncepcji organizacji SPECTRE, albo SMERSZ? Przekonamy się za rok.

Anthony Horowitz jest brytyjskim pisarzem i scenarzystą, znanym przede wszystkim z serii powieściowych adresowanych do młodszych czytelników (Alex Rider). Jest twórcą i współscenarzystą popularnego serialu Detektyw Foyle. Napisał scenariusz do kilku odcinków kultowej serii Robin z Sherwood. Uznaniem cieszą się kontynuacje przygód Sherlocka Holmesa jego autorstwa; Dom jedwabny i Moriarty.

Jest autorem dwóch powieści ze świata Jamesa Bonda; Cyngiel śmierci (2015) i Forever and a Day (2018), w których wykorzystał materiały pozostawione przez Fleminga. Druga z nich nie doczekała się polskiego przekładu. A szkoda – to jedna z lepszych odsłon literackiego cyklu o agencie 007.

 
 
 

 
  bond 50