dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Premiera Nie czas umierać jednak w listopadzie!

 
Po miesiącach oczekiwania i spekulacji producenci
Nie czas umierać zadecydowali: film trafi na ekrany kin w listopadzie tego roku. Przy tej okazji otrzymaliśmy nowy plakat i zapowiedź trailera, który zadebiutuje już dzisiaj.

 
 
CZWARTEK 03.09.2020 - NEWS
 

To, że Nie czas umierać zadebiutuje w tym roku, jeszcze parę tygodni temu wcale nie było takie oczywiste; premiery niemal wszystkich liczących się blockbusterów zostały przełożone na rok 2021. Wytwórnie filmowe w zdecydowanej większości zdecydowały się przeczekać okres pandemii licząc na większe zyski w bliżej nieokreślonej przyszłości. Eon Productions, MGM i Universal w marcu podjęły mądrą pod wieloma względami decyzję. Przesunięcie premiery na listopad kupiło im wystarczająco dużo czasu, by przemyśleć strategię działania w tych nadzwyczajnych okolicznościach. Ale zegar tyka nieubłaganie i czas decyzji dobiegł końca – uwzględniając względy marketingowe, oczywiście. Jeśli film miał trafić na afisze w listopadzie, machina musiała ruszyć już teraz. I tak się właśnie stało.

We wtorek oficjalnie potwierdzono, że Nie czas umierać zadebiutuje w listopadzie tego roku. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że polską premierę wyznaczono na 20 listopada.

Dynamika pandemii koronawirusa oczywiście nie pozwala na żadne racjonalne prognozy. Nikt nie wie jak dokładnie będzie wyglądała sytuacja epidemiczna za dwa miesiące. Wydaje się jednak, że premiera nie zostanie ponownie przesunięta. Producenci raczej szykują się na maraton; niewykluczone, że film nie będzie schodził z afiszów miesiącami. Wszak zawsze gdzieś jakieś kina będą otwarte. Obrana zapewne zostanie podobna strategia, jak w przypadku Teneta, który w weekend otwarcia zebrał zaskakująco niezłe (jak na te okoliczności) 50 mln dol., a który będzie debiutował gdzie i kiedy będzie to możliwe. Niewykluczone, że po skróconym okresie kinowej wyłączności, w grę wejdzie też “hybrydowa” formuła sprzedaży filmu z wykorzystaniem Premium VOD. Jednym słowem: producenci najpewniej będą improwizować i wykorzystywać aktualne możliwości, byle odzyskać zainwestowane pieniądze.

Ale przynajmniej, po pięciu latach od premiery Spectre, wreszcie zobaczymy Nie czas umierać!

 

zoom
 
 
 

 
  bond 50