dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Pierwszy zwiastun Nie czas umierać

 
Eon Productions i Metro-Goldwyn-Mayer wystawiły naszą cierpliwość na solidną próbę, ale doczekaliśmy się! Wczoraj światło dzienne ujrzał pierwszy zwiastun
Nie czas umierać. Jedno jest pewne: wygląda naprawdę obiecująco.

 
 
CZWARTEK 05.12.2019 - NEWS
 

Oczywiście każdy, kto choć trochę interesuje się kinematografią wie, że zwiastuny filmów rządzą się swoimi prawami. Te małe arcydzieła marketingowej machiny, perfekcyjnie zmontowane, kapitalnie udźwiękowione, nierzadko wyjmujące z kontekstu najlepsze i najbardziej efektowne sceny, często okazują się być niczym więcej, niż obietnicą, która nie znajduje pokrycia w gotowym filmie. Miejmy jednak nadzieję, że z Nie czas umierać będzie zgoła inaczej, a opublikowany dziś zwiastun to, mimo wszystko, miłe dobrego początki.

Dwuipółminutowy trailer, niestety, nie zdradza zbyt wiele z fabuły filmu, którą – co szczególnie zdumiewające – w dużej mierze do dziś udało się utrzymać w tajemnicy. To raczej zlepek luźno powiązanych ze sobą scen. Niemniej, o kilku jego aspektach warto wspomnieć – i tu już uwaga na lekkie spoilery:

  • Od wydarzeń, które miały miejsce w Spectre minęło kilka lat. Najwyraźniej związek Bonda i Madeleine Swann w międzyczasie rozpadł się, a zrządzenie losu, lub – co bardziej prawdopodobne – przeszłość niegdysiejszej partnerki agenta 007 sprawia, że ich drogi ponownie się krzyżują.
  • W filmie pojawią się retrospekcje.
  • Zgadując po akcencie, Safin (Rami Malek) będzie Rosjaninem, lub przedstawicielem nacji któregoś z państw byłego Związku Radzieckiego, co zresztą koresponduje z nazwiskiem tego bohatera.
  • Scenarzyści bardzo zręcznie wpletli w film wątek Blofelda, określając go mianem “najcenniejszego aktywu” Wielkiej Brytanii.
  • Najbardziej intrygująca kwestia? Kiedy Safin zwraca się do Bonda słowami: “Jakbym rozmawiał z własnym odbiciem. Z tym, że podczas, gdy pańskie umiejętności umrą wraz z ciałem, moje będą trwać jeszcze długo po mojej śmierci”. To klucz do poznania głównego wątku filmu.
  • Nie czas umierać będzie kolejnym filmem ze świetną pracą kamery. Nie można również nie zauważyć tego, że operator Linus Sandgren wykorzystuje pełną paletę barw, co jest miłą odmianą po wypranym z kolorów Spectre.
  • Daniel Craig wydaje się rozgrywać swoją partię na niesamowitym luzie.
  • Jeśli oceniać wyłącznie na podstawie trailera (co, przyznajemy, jest na bakier z logiką), Nie czas umierać będzie filmem luźniejszym w tonie, niż trzy wcześniejsze odsłony serii.

Zwiastun został zrealizowany przez agencję Chinagraph London.

  
 
 

 
  bond 50