dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Prawdopodobny motyw przewodni fabuły Bonda 25

 
Wojna biologiczna będzie lejtmotywem Bonda 25 – tak przynajmniej twierdzi Baz Bamigboye, dziennikarz brytyjskiej bulwarówki “Daily Mail”, znany z pierwszorzędnych źródeł informacji w Eon Productions.

 
 
ŚRODA 14.08.2019 - NEWS
 

> Uwaga! Poniższa informacja zawiera spoilery fabuły Bonda 25

“Głównym założeniem filmu będzie wojna biologiczna, co jest fascynujące – ale temat należało uprościć i uczynić bardziej przystępnym” – miał w rozmowie z Bamigboy’em przyznać jeden z wyżej postawionych członków ekipy produkcyjnej. Naturalnie, anonimowo. “Dlatego zatrudniona została Phoebe [Waller-Bridge – przyp. red.]. W jakiś sposób udało jej się nadać temu wszystkiemu sens”.

W plotce tej faktycznie może być źdźbło prawdy. Pamiętajmy wszak o oficjalnym opisie fabuły, zgodnie z którym Bond ma być zaangażowany w misję, której celem jest uratowanie porwanego naukowca. Wygląda zatem, żę specjalnością owego naukowca (naszym zdaniem w rolę tę wcieli się Ana de Armas) będzie genetyka.

“Nie ma na świecie wielu osób, które potrafiłyby dodać nieco humoru do tematu genetyki i projektu poznania ludzkiego genomu” – dodał inny rozmówca Bamigboy’a.

Wojna, czy też raczej broń biologiczna, była oczywiście motywem przewodnim filmu W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości (1969). Wówczas to Ernst Stavro Blofeld usiłował wykorzystać śmiercionośne zarazki, które użyte miały zostać przez nieświadome niczego, poddane praniu mózgu, pacjentki prowadzonej przez niego kliniki leczenia alergii. Dokładnego kontekstu historii Bonda 25 oczywiście jeszcze nie znamy. Zakładamy, że czarnym charakterem, który napędzi historię w kierunku wojny biologicznej, będzie postać grana przez Ramiego Maleka. Trudno na chwilę obecną wyrokować czy i jak będzie on powiązany z Blofeldem (Christoph Waltz), o którym wiadomo, że w Bondzie 25 się pojawi. Zakładamy jednak, że będzie członkiem organizacji SPECTRE.

W jaki sposób będzie natomiast próbował osiągnąć swój cel, pozostaje na razie wyłącznie w sferze spekulacji. Czy będziemy mieli do czynienia z próbą rozprzestrzenienia genetycznie zmodyfikowanego patogenu – wirusa lub bakterii – czy też twórcy zdecydują się na mniej szablonowe rozwiązanie, związane z inżynierią genetyczną na osobnikach gatunku ludzkiego, na co może wskazywać poruszenie kwestii projektu poznania ludzkiego genomu?

Projekt poznania ludzkiego genomu (ang. Human Genome Project) jest zainicjowanym na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku ponadnarodowym programem naukowym, w ramach którego opisano niemal całą sekwencję par zasad tworzących ludzki genom. Projekt ten przyczynił się do ogromnego postępu w medycynie, biotechnologii i bioinformatyce. W jaki sposób zostanie wykorzystany w Bondzie 25? Przekonamy się już wkrótce.

 
 
 

 
  bond 50