dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Nowe komiksy opowiedzą wojenne historie Bonda

 
James Bond doczeka się własnej origin story, czyli historii o dojrzewaniu do roli znanego wszystkim bohatera – już we wrześniu wydawnictwo Dynamite Entertainment oraz Ian Fleming Publications zainaugurują nową komiksową serię, w której będziemy mogli śledzić poczynania przyszłego agenta 007 na frontach II wojny światowej.

 
 
ŚRODA 27.06.2018 - NEWS
 

James Bond Origin, bo taki będzie jej tytuł, zabierze czytelnika do roku 1941, kiedy to siedemnastoletni Bond – jak wynika z oficjalnego opisu serii – postanawia odcisnąć swe piętno na otaczającym go świecie. Wówczas to wizyta starego przyjaciela rodziny zbiega się w czasie z wyniszczającym Clydebank Blitz [dwa naloty Luftwaffe, które w marcu 1941 roku niemal zrównały z ziemią szkockie miasteczko stoczniowe Clydebank – przyp. red.], zmuszając go do walki o przeżycie.

Nad komiksem pracuje doświadczony amerykański scenarzysta, Jeff Parker, który w przeszłości pisał zarówno dla DC Comics (serie “Wonder Woman”, “Aquaman”, “Batman ‘66”), jak i Marvel Comics (“Spider-Man 1602”, “X-Men: First Class”). Za oprawę graficzną odpowiadać będzie mało znany artysta Bob Q.

Pierwszy zeszyt James Bond Origin ukaże się we wrześniu. Dostępny będzie w siedmiu wariantach okładkowych.

Brzmi to wszystko niezwykle interesująco. I wypada tylko żałować, że zapowiedź ta niemal na pewno oznacza koniec serii powieściowej o młodym Bondzie (“Young Bond”), którą przez lata tworzyli Charlie Higson, a później Steve Cole. Pomimo tego, że adresowana ona była raczej do młodszego czytelnika, potrafiła zaintrygować również bardziej dojrzałego odbiorcę. Czy James Bond Origin będzie jej duchowym następcą, na co mogą wskazywać projekty okładek, utrzymane w stylistyce grafik promujących kolejne części serii “Young Bond” – czas pokaże. Jeśli tak, to możemy się raczej spodziewać komiksów, którym bliżej będzie do awanturniczych historii przygodowych, niż dramatu osadzonego w realiach II wojny światowej. Na szczęście nie oznacza to jednak, że same opowieści będą przez to mniej interesujące.

 

zoom

zoom

zoom

zoom

zoom

zoom

zoom
 
 
 
 

 
  bond 50