dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Reżyser i scenarzysta Bonda 25 oficjalnie potwierdzony

 
Piątkowe oświadczenie Eon Productions kończy wielomiesięczną sagę domysłów i spekulacji. Potwierdziły się niedawne plotki – na fotelu reżysera 25. części przygód agenta 007 zasiądzie Danny Boyle, natomiast scenariusz napisze John Hodge. Zdjęcia do filmu ruszą 3 grudnia.

 
 
SOBOTA 26.05.2018 - NEWS
 

Wybór Boyle’a wpisuje się w wieloletnią praktykę Eon Productions zatrudniania reżyserów o naprawdę uznanych nazwiskach. Przypomnijmy, że w 2009 roku Brytyjczyk został uhonorowany statuetką Oscara i Złotego Globa za reżyserię dramatu Slumdog. Milioner z ulicy. Obraz ten w sumie zdobył osiem Nagród Akademii Filmowej, w tym za najlepszy film i scenariusz adaptowany. Z innych znanych dzieł Boyle’a warto wymienić choćby kultowy już Trainspotting (1996), Niebiańską plażę (2000), pierwszorzędny horror 28 dni później (2002), stylową produkcję science fiction W stronę Słońca (2007), czy niedawny dramat biograficzny Steve Jobs (2015).

Warto jednak zauważyć, że choć reżyser ten w swoich filmach sprawnie żongluje gatunkami, to jednak nie ma praktycznie żadnego doświadczenia z kinem akcji, zatem jego angaż obarczony jest pewnym ryzykiem. A o tym, że realizacja tego typu scen wcale nie jest prosta przekonali się już i Michael Apted, Mark Forster i Sam Mendes.

Scenariusz do filmu napisze John Hodge, niemal etatowy współpracownik Boyle’a. W 1996 roku nominowany był do Oscara za adaptację powieści Irvine’a Welsha, Trainspotting. Do najbardziej znanych jego utworów należą choćby Płytki grób (1994), Życie mniej zwyczajne (1997), czy Trans (2013).

Dość nieoczekiwanie ogłoszono też, że międzynarodową dystrybucją zajmie się Metro-Goldwyn-Mayer do spółki z Universal Pictures. Co ciekawe, komunikat nie wspomina o tym, czy wytwórnia pozyskała prawa do dystrybucji wyłącznie Bonda 25, czy też współpraca ta będzie opiewała na kolejne części, choć bardziej prawdopodobna wydaje się pierwsza z tych opcji. Za dystrybucję filmu na terenie Stanów Zjednoczonych odpowiadać będzie Annapurna Pictures i MGM.

Pierwszy klaps na planie zdjęciowym padnie 3 grudnia. Bond 25 zagości na ekranach brytyjskich kin 25 października 2019 roku. Dwa tygodnie później film będą mogli obejrzeć mieszkańcy USA.

 
 
 

 
  bond 50