dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

James Bond: Moneypenny. Zapowiedź nowego komiksu

 
Panna Moneypenny to kolejna postać literackiego kanonu, która doczeka się własnej komiksowej opowieści.

 
 
SOBOTA 08.07.2017 - NEWS
 

James Bond: Moneypenny to drugi po niedawnym Service “one-shot”, czyli zamknięta w jednym zeszycie historia, w portfolio wydawnictwa Dynamite Entertainment.

Za scenariusz odpowiada Jody Houser, mniej znana autorka, która ma jednak na swoim koncie komiksową adaptację filmu Gwiezdne Wojny: Łotr 1. I trudno się dziwić; przeglądając jej dotychczasowe prace nie sposób nie odnieść wrażenia, że specjalizuje się w opisywaniu przygód silnych, wyraźnych postaci kobiecych.

Komiks zilustruje Jacob Edgar, kompletnie mi nieznany artysta, którego kreska jednak, sądząc po publikowanych przez niego szkicach, jest na wskroś klasyczna. W dobrym tego słowa znaczeniu.

Szczegóły fabuły nie są znane. Wszystko wskazuje jednak na to, że komiks wpisze się w kanon wydawnictwa, który garściami czerpie z ostatnich filmów, w których to panna Moneypenny, nim została asystentką M, była agentem terenowym (a co oczywiście u Fleminga nie miało miejsca). W James Bond: Moneypenny zatem będziemy mogli zapoznać się z metodami jej pracy operacyjnej. Będziemy również świadkami wydarzeń, które “uczyniły z niej kobietę, jaką obecnie jest”.

Komiks ukaże się w sierpniu.

 

zoom
 
 
  James Bond, 007 Gun Symbol Logo, James Bond Gun Barrel Logo and all associated elements are registered trademarks of Danjaq, LLC and United Artists Corporation, Danjaq S.A.and MGM/UA. Used for informational or editorial purposes only. All rights reserved. All original content is Copyright © 2000 - 2017 James Bond // MI-6 Headquarters | jamesbond.org.pl.

 
  bond 50