dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Początki Jamesa Bonda zostaną opowiedziane na nowo

 
Wydawnictwo Dynamite Entertainment szykuje naprawdę mocne uderzenie. Wkrótce opowie od nowa historię o tym, jak James Bond został tajnym agentem!

 
 
PONIEDZIAŁEK 01.05.2017 - NEWS
 

Jeszcze tej jesieni na półkach księgarni zagości pierwszy zeszyt serii komiksowej poświęconej historii wstąpienia Jamesa Bonda w szeregi Tajnej Służby Wywiadowczej. Co istotne – opowieść ta została zaaprobowana przez Ian Fleming Publications, a zatem stanie się częścią oficjalnej biografii bohatera!

Punktem wyjścia nowej serii będą wskazówki dotyczące przeszłości Bonda, jakie Ian Fleming zawarł w powieści Żyje się tylko dwa razy. Akcja komiksu rozpocznie się w momencie ukończenia przez niego nauki w szkole Fettes, by następnie skupić się na wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas II wojny światowej.

To bez wątpienia doskonały pomysł. Wojenne doświadczenia Jamesa Bonda w literaturze były zwykle pomijane – również przez samego Fleminga. Jedynie John Pearson w doskonałej fikcyjnej biografii bohatera, James Bond: The Authorized Biography of 007, nawiązał do niektórych wydarzeń z tego okresu. Ostatnio też o jednej z misji mogliśmy przeczytać w powieści Solo Williama Boyda, z której dowiedzieliśmy się, że po desancie w Normandii Bond służył w legendarnym 30 Commando, tajnym brytyjskim oddziale, którego współtwórcą był sam Fleming.

Bez wątpienia powrót do wojennych opowieści z udziałem Bonda spowoduje pewne zamieszanie w powieściowym kanonie. Wszak Ian Fleming Publications równocześnie prowadzi serię książek młodzieżowych skupiających się na młodzieńczych latach bohatera (cykl „Young Bond”), który w kilku miejscach nie pokrywa się z wersją opisaną wcześniej przez Pearsona. Osobiście zresztą do kanoniczności tej serii podchodzę z dużym dystansem, traktując ją bardziej w kategoriach ciekawostki.

Czy zatem zapowiedź wydania komiksów chronologicznie umiejscowionych po wydarzeniach aktualnie opisywanych w serii „Young Bond” oznaczać będzie koniec tego cyklu – nie wiadomo. Trudno jednak sobie wyobrazić jednoczesne prowadzenie dwóch serii skupiających się na tym samym okresie czasowym. Choć nie jest to wykluczone.

Szczegóły komiksu, w tym nazwiska scenarzysty i rysownika poznamy najprawdopodobniej latem. Z pewnością jednak jest na co czekać – ta część historii Jamesa Bonda daje twórcom ogromne pole do popisu.

 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50