dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Strajk scenarzystów może opóźnić produkcję Bonda 25

 
Nad produkcją najnowszej odsłony przygód Jamesa Bonda najwyraźniej ciąży jakaś klątwa. Na horyzoncie pojawił się kolejny problem, który może ją jeszcze bardziej skomplikować.

 
 
PIĄTEK 28.04.2017 - NEWS
 

Jeśli do tego czasu nie uda się osiągnąć porozumienia z potężną organizacją Alliance of Motion Picture and Television Producers, skupiającą producentów filmowych i telewizyjnych, 2 maja rozpocznie się strajk scenarzystów zrzeszonych w Writers Guild of America, związkach zawodowych reprezentujących interesy tej grupy zawodowej.

Oznacza to, że jeśli Neal Purvis i Robert Wade do 1 maja nie zakończą prac nad scenariuszem do Bonda 25, będą one musiały zostać wstrzymane – scenarzyści bowiem po rozpoczęciu strajku nie będą mogli dopisać do tekstu nawet jednego zdania.

Nie byłby to pierwszy tego typu przypadek. Poprzedni strajk związku, trwający przez sto dni na przełomie 2007 i 2008 roku, poważnie skomplikował produkcję filmu Quantum of solace. Wprawdzie poprawiający scenariusz Purvisa i Wade'a Paul Haggis rzekomo zakończył nad nim prace na dwie godziny przed rozpoczęciem strajku, jednak wszelkie zmiany w ostatecznym tekście były już autorstwa Daniela Craiga i reżysera filmu, Marca Fostera. Co, niestety, miało proste przełożenie na końcowy efekt.

 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50