dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Zapowiedź komiksu o Feliksie Leiterze

 
Rozwijane przez Dynamite Entertainment komiksowe uniwersum Jamesa Bonda nabiera rozmachu. Wydawnictwo zapowiedziało właśnie kolejną serię. Tym razem jej głównym bohaterem będzie Felix Leiter.

 
 
PIĄTEK 02.12.2016 - NEWS
 

Nowa miniseria, zatytułowana po prostu James Bond: Felix Leiter, będzie klasycznym spin-offem wobec zapoczątkowanego w komiksie VARGR, a rozwijanego w Eidolon i Hammerhead, uniwersum. Fabuła skupiać się będzie na Feliksie Leiterze, obecnie – prywatnym detektywie, który podążając za rosyjskim szpiegiem – piękną kobietą ze swej przeszłości – trafia do Japonii. Jednak w pewnym momencie jego misja się gmatwa, a on sam odkrywa, że w Tokio zawiązuje się śmiercionośny spisek, którego konsekwencje wykroczą daleko poza granice Kraju Kwitnącej Wiśni.

W powieściowym kanonie Felix Leiter jest oczywiście najlepszym przyjacielem Bonda. Postać tego jowialnego Teksańczyka zadebiutowała na kartach Casino Royale w roku 1953. Później ich drogi schodziły się jeszcze kilkukrotnie, w tym w powieści Żyj i pozwól umrzeć, w której Leiter w dramatycznych okolicznościach stracił rękę i nogę.

Za scenariusz James Bond: Felix Leiter odpowiada James Robinson. Ten wielokrotnie nagradzany, w tym uhonorowany Nagrodą Eisnera, komiksowego odpowiednika Oscara, brytyjski pisarz i scenarzysta, najlepiej znany jest z komiksów o przygodach Starmana oraz serii o przygodach grupy Justice Society of America (Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości). Jest również autorem kilkunastu zeszytów serii Batman: Legends of the Dark Knight, Superman czy Green Lantern. Współpracował też z wydawnictwem Marvel, między innymi pisząc scenariusze do Kapitana Ameryki czy Fantastycznej Czwórki.

Za warstwę graficzną komiksu odpowiada Aaron Campbell, który wcześniej zilustrował serię Uncanny autorstwa Andy'ego Diggle (notabene autora Hammerhead). Choć rysownik ten póki co nie ma na swoim koncie wielu pozycji, to zaprezentowane szkice plansz do James Bond: Felix Leiter jedynie zaostrzają apetyt na ostateczny efekt jego prac.

Komiks na półkach brytyjskich i amerykańskich księgarni zagości się w styczniu 2017 roku.

 

zoom

zoom

zoom

zoom
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50