dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Szczegóły powieści Strike Lightning

 
Dziś swą premierę miała trzecia powieść Steve'a Cole'a o przygodach młodego Bonda zatytułowana
Strike Lightning. Kilka dni wcześniej wydawnictwo Random House uchyliło rąbka tajemnicy odnośnie szczegółów jej fabuły.

 
 
CZWARTEK 01.09.2016 - NEWS
 

Szkoła do której uczęszcza James jest zdeterminowana, by uwierzył, że przerażające wydarzenie, którego był świadkiem, było jedynie tragicznym w skutkach wypadkiem. Jednak James jest przekonany, że sprawy mają się inaczej i w rzeczywistości doszło do morderstwa. Podczas przygody, która prowadzi Jamesa poprzez Europę, wydarzenie to nabiera pełni sensu, kiedy napotyka on złoczyńcę – podżegacza wojennego. Czy James ma w sobie to coś, co sprawi, że zatriumfuje nad najgorszym z przeciwników, który chlubi się nowym rodzajem broni?

O samym Jamesie Bondzie wiadomo tyle, że w koledżu Fettes, w którym podjął naukę po relegowaniu go z Eton, współtworzy klub judo. Antagonistami w powieści będą Konstantin Grünner, majętny niemiecki dyplomata, funkcjonujący pod przykrywką ambasadora w Holandii, w rzeczywistości zaś będący wysoko postawionym szpiegiem na usługach Nazistów. Bliski współpracownik Adolfa Hitlera. Maximilian Blade z kolei jest charyzmatycznym, acz bezwzględnym właścicielem firmy zbrojeniowej, cierpiącym na fibrodysplazję – rzadką chorobę genetyczną objawiającą się postępującym kostniejącym zapaleniem mięśni. Na kartach powieści pojawi się również niejaka Herta Axmann, osiemnastoletnia asystentka Grünnera, która, jakkolwiek oddana nazistowskiej sprawie, nie mogła wstąpić w szeregi Hitlerjugend. Niestrudzenie próbuje jednak udowodnić, że jest warta tyle, co każdy mężczyzna. Jamesowi partneruje Kitty Drift, mieszkająca w Hadze piętnastoletnia córka właściciela przedsiębiorstwa kolejowego, której analityczny umysł i bystre oko idą w parze ze zdolnością do samoobrony.

Naszą recenzję Strike Lightning przeczytasz wkrótce.

 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50