dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Guy Hamilton nie żyje

 
20 kwietnia w wieku 93 lat zmarł Guy Hamilton, reżyser czterech filmów serii o agencie 007. To kolejna strata w bondowskiej rodzinie.


 
 
SOBOTA 30.04.2016 - NEWS

Ledwie miesiąc temu świat obiegła tragiczna wiadomość o śmierci Kena Adama, wybitnego scenografa, jednego z ojców sukcesu filmowej serii o Jamesie Bondzie. W minionym tygodniu zmarł Guy Hamilton, brytyjski reżyser, który w dużej mierze zdefiniował serię i ostatecznie ugruntował jej pozycję w popkulturze. A wszystko za sprawą Goldfingera (1964), którego gigantyczny sukces przerósł oczekiwania twórców i który dla całej rzeszy fanów do dziś stanowi niedościgniony wzorzec z Sèvres bondowskiej formuły.

Później Hamilton jeszcze trzykrotnie zasiadał na fotelu reżysera filmów o Jamesie Bondzie. Wprawdzie Diamenty są wieczne (1971), Żyj i pozwól umrzeć (1973) i Człowiek ze złotym pistoletem (1974) nie powtórzyły sukcesu pierwszego z dzieł Hamiltona, jednak każdy z nich – choć z różnych względów – cechuje niezaprzeczalny charakter.

Do najsłynniejszych dzieł reżysera zaliczyć można z całą pewnością epicki film wojenny Bitwa o Anglię (1969) oraz ekranizację kultowej powieści Alistaira MacLeana, Komandosi z Navarony (1978). .

 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50