dr no frwl gf tb yolt ohmss daf lald tnwtgg tswlmmrfyeo oc avtak tld ltk ge tnd twine dad cr qos sf
24 25 26
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Zapowiedź nowej serii komiksowej

 
Dynamite Entertainment nie zasypuje gruszek w popiele. Choć finał pierwszej serii komiksowej o przygodach agenta 007 dopiero przed nami, wydawnictwo już snuje plany kolejnej opowieści. Scenariusz ponownie napisze Warren Ellis.

 
 
PONIEDZIAŁEK 04.04.2016 - NEWS
źródło: Comic Book Resources, The Book Bond

Na stronie Comic Book Resources ukazał się wywiad ze scenarzystą VARGR, który uchylił rąbka tajemnicy odnośnie planowanej nowej serii, zatytułowanej James Bond 007: Eidolon, co można przetłumaczyć jako „zjawa” lub „fantom”. Ze słów Ellisa można wywnioskować, że akcja komiksu skupiać się będzie na grupie uśpionych agentów organizacji SPECTRE w przededniu ich wybudzenia. Ponieważ opowieści Dynamite Entertainment są osadzone w powieściowym kanonie, nie należy spodziewać się powrotu Ernsta Stavro Blofelda który, przypomnijmy, zginął we flemingowskim Żyj i pozwól umrzeć. W Eidolon za to powróci Felix Leiter.

Jak przyznaje Ellis, fabułę najnowszego komiksu o Jamesie Bondzie zainspirowała lektura ostatniej powieści Umberto Eco, Temat na pierwszą stronę, w szczególności zaś historia operacji Gladio, której celem było utworzenie w powojennych Włoszech tajnych struktur typu stay-behind, które miały przeciwdziałać dojściu do władzy zyskujących wówczas popularność komunistów. W operację zaangażowane były włoskie wojskowe służby specjalne, wspierane przez CIA, która podobne organizacje współtworzyła również w innych państwach NATO.

Lejtmotywem Eidolon będzie problematyka konfliktu asymetrycznego, który zwykle towarzyszy starciom jednostek o diametralnie różnym potencjale. Przykładem może być wojna partyzancka, jednak mianem tym coraz częściej określa się walkę z terroryzmem. Można zatem przypuszczać, że tym razem wreszcie otrzymamy prawdziwie szpiegowską fabułę, co będzie miłą odmianą po mocno bezbarwnej historii opowiadanej w VARGR.

Za oprawę graficzną komiksu po raz kolejny odpowiadać będzie Jason Masters. Nie ukrywamy, że liczyliśmy na wybór innego rysownika.

Pierwszy zeszyt James Bond 007: Eidolon ukaże się już 15 czerwca. Tego samego dnia wszystkie zeszyty VARGR będzie można nabyć w okraszonym twardą oprawą wydaniu zbiorczym.

 

zoom
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50